Asset 3

Observer – nowy, cyberpunkowy horror od Bloober Team wygląda kapitalnie

Andrzej Kała / 14.06.2016
komentarze: 0

Podczas tegorocznej edycji PC Gaming Show na scenie pojawił się Rafał Basaj z Bloober Team i zdradził nieco szczegółów na temat najnowszego projektu studia zatytułowanego Observer. Jeśli lubicie cyberpunkowe klimaty i jesteście w stanie udźwignąć sporą dawkę ciężkiego klimatu, to musicie zapamiętać ten tytuł.

Observer

Co byś zrobił, gdyby Twoje największe lęki zostały zhackowane i wykorzystane przeciwko Tobie?

Tym ciekawym pytanie Rafał rozpoczął swoją opowieść na temat Observera. Jest to mroczny, cyberpunkowy horror, którego akcja osadzona jest dla odmiany w Europie Wschodniej. Wcielamy się w niej w postać Dana, członka specjalnej jednostki policyjnej zwanej Observerami, której zadaniem jest hackowanie ludzkich umysłów i wspomnień.

Osadzenie akcji w Europie Wschodniej pozwoliło na stworzenie ciekawego świata, w którym na każdym kroku jesteśmy świadkami pewnego rodzaju walki pomiędzy nowoczesną technologią, hologramami i walącymi się budynkami.

Choć gra ma skupiać się głównie na warstwie fabularnej i narracji, to jako że wcielamy się w policjanta, nie może zabraknąć także elementów akcji, choć nie mają one dominować.

Observer

Z czasem Dan będzie miał jednak poważne problemy, gdyż zacznie odczuwać efekty uboczne wykonywanego zawodu. Jego własne wspomnienia zaczną się mieszać ze wspomnieniami osób, którym musiał wedrzeć się do umysłów…

Po Layers of Fear spodziewam się wiele bo nowej produkcji Bloober Team. Oj, szykuje się kawał solidnego, brudnego, cyberpunkowego horroru.