Asset 3

Nintendo NX będzie przenośną konsolą z odłączanymi kontrolerami

Andrzej Kała / 26.07.2016
komentarze: 0

Czas na sytą porcję nowych ploteczek na temat konsoli Nintendo NX, które choć napływają z różnych źródeł, pokrywają się. Oczywiście nadal nie są to informacje oficjalne, więc warto traktować je z pewnym dystansem.

Wiele źródeł doniosło serwisowi Eurogamer, że nowa konsola będzie przenośną konsolą z odłączanymi kontrolerami. W podróżny ma ona oferować bardzo dużą moc obliczeniową oraz dysponować własnym ekranem. Krążą jednak plotki, że ekran ten jest zakończony z obu stron kontrolerami, które mogą być dołączane bądź odłączane w zależności od potrzeb.

Dodatkowo po powrocie do domu można łatwo podłączyć sprzęt do TV. Odbywać ma się to przy pomocy stacji dokującej, dzięki której serce konsoli znajdujące się wewnątrz kontrolera może przekazywać obraz do telewizora.

Na obecną chwilę według doniesień wspomnianym sercem ma być potężny procesor Nvidii – Tegra, natomiast gry mają być dystrybuowane na kartridżach. Najprawdopodobniej będą one ograniczone do 32GB pojemności, co w przypadku najnowszych produkcji nie jest szokującą pojemnością. Z drugiej strony pojawi się jednak również możliwość pobierania gier udostępnianych w dystrybucji cyfrowej.

Zelda: Breath of the Wild

Najsmutniejszą wiadomością jest prawdopodobny brak wstecznej kompatybilności wynikający z bardzo radykalnych zmian w zastosowanych wewnątrz konsoli technologiach. Konsola ma także otrzymać zupełnie nowy system operacyjny, który jednak nie będzie bazował wbrew wcześniejszym plotkom na system Android.

Według wspomnianych źródeł ponownie Nintendo nie stawia na najwyższą jakość oprawy graficznej, poświęcając ją na rzecz mobilności i możliwości upchnięcia całej technologii wewnątrz zaprojektowanego urządzenia.

Jeśli chodzi o oficjalny komentarz ze strony Nintendo, zaskoczenia nie ma.

Nintendo nie wystosowało żadnego nowego oficjalnego komunikatu w sprawie konsoli NX, która ma mieć swoją premierę w marcu 2017r.