Asset 3

Animal Rivals to pierwsza produkcja nowego studia Blue Sunset Games z Gdańska!

Andrzej Kała / 23.12.2016
komentarze: 0

Mogłoby się wydawać, że końcówka roku to już sezon ogórkowy i zbyt wiele się nie będzie działo. Tymczasem właśnie na horyzoncie pojawiło się nowe, Polskie studio Blue Sunset Games, które zaprezentowało także swój pierwszy projekt – Animal Rivals i szepnęło kilka słów na temat drugiego.

Animal Rivals

Projekt, nad którym obecnie prowadzone są bardziej intensywne prace to Animal Rivals. Jest to tzw. party game, skierowana docelowo do 4 graczy. Będzie można także zagrać w nią w pojedynkę i szlifować swoje umiejętności dzięki botom.

Gra zaoferuje tryb arcade, single battle oraz tournament – jest to niezbędna podstawa, ale kto wie co jeszcze narodzi się w naszych głowach. W obrębie trybów będziecie mogli wybrać kilka, zróżnicowanych i zwariowanych „mini-gier”. Są wśród nich między innymi:

  • Food Maker – gracz pożytkując się losowo generowaną listą składników musi jak najszybciej przygotować posiłek. Nie jest to jednak takie proste gdyż przeciwnicy mogą próbować mu w tym przeszkodzić. Na szczęście sam nie musi pozostawać im dłużny!
  • Mountain climb – jak sama nazwa wskazuje wspinaczka na szczyt góry. Głównym utrudnieniem są tu rywale ale również porozstawiane… pułapki.
  • The Collector – które polega na jak najszybszym zebraniu jak największej ilości wystrzeliwanych owoców.
  • Destroyer – gracze w jak najszybszym czasie muszą zniszczyć obiekty danego koloru, osoba z największą ilością punktów wygrywa.

Startowo każdy tryb posiadać będzie 3 różniące się plansze, a pojedynkować się na nich będziecie mogli 4 różnymi zwierzakami (kolejne będziecie mogli odblokowywać w samej grze). Przewidywane są również dodatkowe kostiumy dla każdego zwierzaka.

To jednak nie koniec wiadomości, bowiem twórcy zachęcają także do wzięcia udziału w procesie tworzenia tego tytułu.

Przy okazji zwracamy się do Was drodzy gracze. Celowo na materiałach na chwilę obecną zaprezentowaliśmy tylko wrednego kocura, ale być może macie własne propozycje i życzenia co do zawodnika, którym chcielibyście grać?

Jeśli macie pomysł na zwierzaka to prześlijcie go na: pawel.matyjewicz@bluesunsetgames.com – najfajniejsze propozycje nagrodzimy kodami do gry w dniu premiery. Styl prac dowolny, może być to zarówno rysunek jak i krótki opis postaci – wszystko zależy od Waszej wyobraźni.

Z góry dziękujemy za wasze wsparcie i wspólną zabawę!

W pierwszej kolejności gra zmierza na platformę Steam i otrzyma także wsparcie dla padów.

Mecha Fall

Mecha Fall to druga produkcja studia, choć na obecną chwilę ilość informacji na jej temat jest skąpa. Wiemy już natomiast, że będzie to gra TPP osadzona w klimatach Sci-Fi.