Asset 3

Nintendo Switch – zapowiedziane gry od Nintendo

Andrzej Kała / 14.01.2017
komentarze: 0

Nintendo na dzień premiery swojej nowej konsoli nie zapowiedziało może zbyt wielu tytułów, ale plan na najbliższy rok jest solidny, zaprezentowane produkcje różnorodne i bardzo ciekawe.

Poniżej znajdziecie pełną listę gier od wielkiego N, natomiast jeśli interesuje Was co na Nintendo Switch zapowiedzieli inni developerzy to zapraszam tutaj.

Super Mario Odyssey

Po raz pierwszy Mario opuści Mushroom Kingdom i wyruszy na zupełnie nową wyprawę! Tym razem Super Mario Odyssey będzie sandboxem, a co więcej – wąsaty hydraulik po raz pierwszy wybierze się do „prawdziwego” świata.

Jak możemy zobaczyć na zwiastunie oprócz zatłoczonej metropolii przyjdzie nam zwiedzić również inne zakątki świata zarówno tego bardziej jak i mniej prawdziwego.

Całość prezentuje się fantastycznie, ale premiera dopiero na święta 2017 roku…

Splatoon 2

Pierwsza część cieszyła się ogromną popularnością na WiiU, więc kontynuacja nie jest zaskoczeniem. Świetne rozwinięcie formuły paintballa. Nie zabraknie nowych skórek, nowych ataków specjalnych i nowych map, a twórcy zapowiadają równie mocne wsparcie tytułu po premierze jak na poprzedniej konsoli.

Premiera latem 2017.

Mario Kart 8 Deluxe

Bez wątpienia mamy tutaj do czynienia z odgrzewaniem starego kotleta, ale to tak wyśmienity kotlet, że nadal będzie smakował wybornie. W tej wersji pojawi się m.in. tryb Battle, dodatkowe trasy z DLC oraz Inklingi ze Spaltoona wraz z specjalnie dla nich przygotowaną areną.

Premiera 28.04.2017.

Arms

Zaprezentowane jako zupełnie nowe IP od Nintendo, Arms jest grą w której wykorzystamy żyroskop i akcelerometr. Pojedynki na długie ręce osadzone na sprężynach będą wymagały sporo gibkości i ruchu, więc produkcja zdecydowanie nie dla graczy kanapowych. Czy będzie czymś więcej niż imprezową zabawką, to się dopiero okaże.

Premiera wiosną 2017r.

Xenoblade Chronicles 2

Nowa odsłona kultowej serii jRPG wygląda imponująco. Jeśli tylko twórcy utrzymają klimat i zaserwują nam mocny wątek fabularny, to szykuje się kolejna bardzo mocna pozycja w katalogu Nintendo Switch dla fanów jRPG.

Premiera podobno jeszcze w tym roku, choć nie podano nawet przybliżonej daty.

Fire Emblem Warriors

W przypadku tej gry pokazano zaledwie krótki, niewiele mówiący teaser. Za produkcję tego tytułu odpowiedzialne jest Koei Tecmo, więc istnieje szansa, że zamiast rozbudowanej gry RPG dostaniemy charakterystycznego dla tego studia slashera.

Premiera w okresie świątecznym 2017.