Asset 3

Nintendo Switch – zapowiedziane gry od third-party developerów

Andrzej Kała / 14.01.2017
komentarze: 0

Na szczęście nie samymi produkcjami od Nintendo konsola będzie żyła. Wiele studiów developerskich zapowiedziało swoją obecność na Nintendo Switch, więc zobaczmy co takiego się szykuje.

Oprócz wspomnianego wcześniej Skylanders Imaginators oraz Just Dance 2017 na konsolę trafią także inne ciekawe produkcje.

Na obecną chwilę wsparcie dla Nintendo Switch wygląda rewelacyjnie i choć wiele tytułów to porty z innych platform, to przecież wiele osób do tej pory ograniczających się do platform Nintendo, nie miało okazji w nie zagrać.

Bethesda

Choć Bethesda początkowo mocno się wypierała tej informacji, to jednak ostatecznie na Nintendo Switch zawita The Elder Scrolls V: Skyrim. Choć od premiery tej produkcji minęło już kilka lat, to jednak nadal bardzo solidna pozycja.

Ubisoft

Bardzo mocną swoją obecność na nowej platformie zamierza zaznaczyć Ubisoft, który dostarczy na premierę konsoli Just Dance 2017, a następnie dorzuci kilka dodatkowych tytułów. Wśród nich znajdzie się kapitalna platformówka Rayman Legends: Definitive Edition oraz tytuł dla fanów sportów zimowych – Steep.

Square Enix

Oprócz przeniesienia na nową platformę już opublikowanych gier – Dragon Quest XI, Dragon Quest Heroes 1 i 2 oraz I Am Setsuna, studio zapowiedziało także nowy tytuł.

Project Octopath Traveler

Zupełnie nowa marka powstająca wewnątrz Silicon Studio, odpowiedzialnego za serię Bravely Default. Na obecną chwilę jednak niewiele wiadomo o tej produkcji poza poniższym zwiastunem.

Electronic Arts

Na nowej platformie nie mogło też zabraknąć kultowej już piłki nożnej od EA, czyli EA Sports FIFA. Choć gry z tej serii przez wiele lat omijały platformę WiiU, jak zapowiedział sam Patrick Söderlund, Nintendo Switch otrzyma specjalną wersję skrojoną pod tę platformę.

2K Games

Tak jak EA dostarcza podobno najlepszą piłkę kopaną, tak studio 2K Sports co roku oferuje najlepszą koszykówkę. Seria NBA 2K nie ominie również Nintendo Switch! Na nową konsolę od Nintendo trafi najnowsza odsłona serii, NBA 2K18, choć póki co nie zdradzono żadnych szczegółów na temat tej produkcji.

Capcom

Czas na odgrzanie kolejnego kotleta, choć akurat w przypadku Ultra Street Fighter 2: The Final Challengers znów mamy do czynienia z kilkoma nowościami.

Podobnie jak w przypadku Super Street Fighter 2 Turbo HD Remix będzie dostępny nowy styl graficzny, ale dodatkowo zostanie wprowadzona możliwość zagrania „po staremu” z grafiką znaną ze Street Fighter 2. Obok rywalizacji dla dwóch graczy pojawi się także tryb kooperacji, w której wraz ze znajomym bedziemy okładać przeciwnika sterowanego przez konsolę.

Dodane zostaną także dwie nowe postaci – Evil Ryu i Violent Ken!

Choć tytuł ten był już odświeżany wielokrotnie i na wielu platformach, to jednak kilka dodatkowych nowinek powinno skusić fanów do sięgnięcia po tę wersję.

Minecraft

Choć Minecraft to nie studio, a marka, to zdecydowałem się zebrać obie produkcje zapowiedziane na Nintendo Switch pod tym szyldem w jednym miejscu. Nowa konsola otrzyma bowiem zarówno przygodówkę Minecraft: Story Mode od Telltale Games jak i klasycznego Minecrafta od studia Mojang.

To mocny atut aby przekonać do zakupu konsoli fanów sześciennych światów.

SEGA

Na Nintendo Switch trafi Sonic Mania, zapowiedziana w ubiegłym roku nowa odsłona serii, która zabierze nas do korzeni marki. Zamiast wymyślnego 3D mamy klasyczne szybkie bieganie w dwóch wymiarach. Mnóstwo odświeżonych poziomów, zupełnie nowych poziomów i jeszcze więcej złotych obręczy do zebrania!

Nippon Ichi Software

Choć u nas to nieco mniej znane studio, to na świecie marka Disgaea jest bardzo dobrze znana i rozpoznawana. Na konsolę Nintendo Switch trafi najnowsza odsłona tej serii, Disgaea 5 Complete.

Oznacza to, że w tej wersji znajdzie się dodatkowe DLC znane z PlayStation 4:

  • osiem nowych scenariuszy
  • czwórka nowych bohaterów
  • trzy nowe klasy postaci

Gra w wersji na Playstation 4 zebrała bardzo wysokie oceny, więc i w tym przypadku będziemy mieć do czynienia z bardzo mocną pozycją.

Bandai Namco

Studio zapowiedziało póki co tylko jeden tytuł, Dragon Ball Xenoverse 2, który w zeszłym roku ukazał się m.in. na PlayStation 4 i Xbox One.

Wiadomo jedynie, że gra otrzyma lokalny tryb kooperacji, ale więcej informacji na temat tej produkcji poznamy w niedalekiej przyszłości.

Nie określono również kiedy gra trafi do sprzedaży.

Yacht Club Games

Na nową konsolę trafi także najbardziej rozbudowana edycja Shovel Knight jaka do tej pory została zapowiedziana – Shovel Knight Treasure Trove. Wewnątrz tej edycji znajdziemy:

  • Shovel Knight: Shovel of Hope – czyli podstawową wersję gry, która teraz otrzymała dodatkowy tytuł
  • Shovel Knight: Plague of Shadows – dodatkową kampanię dla Plague Knighta
  • Shovel Knight: Specter of Torment – w tej najbardziej jak do tej pory rozbudowanej kampanii wcielimy się w postać Śmierci

Dodatkowo na przestrzeni roku już po premierze tej edycji pojawią się jeszcze dwa dodatki, których nazwy mogą jeszcze ulec zmianie:

  • Shovel Knight: King Knight’s Campaign
  • Shovel Knight: Battle Mode – pojedynki dla max 4 graczy, które niestety ominą wersje na konsole 3DS i PS Vita