Asset 3

Observer – Bloober Team przypomina o swojej nowej produkcji m.in. świetnym zwiastunem

Andrzej Kała / 24.02.2017
komentarze: 0

Sprawne natarcie ze strony polskich developerów nie ustaje, po Serial Cleaner i Ruiner na arenę konsolową wkracza Observer, najnowsza produkcja Bloober Team, o której wspominałem w zeszłym roku. Dziś krakowskie studio zafundowało nam nie tylko nowy zwiastun, ale także kilka ciekawych szczegółów.

W końcu polska gra z akcją osadzoną w Polsce!

Od samego początku wiedzieliśmy, że akcja gry będzie umiejscowiona w Europie, co jest miłą odmianą. Twórcy postanowili dodatkowo zrezygnować z umiejscowienia akcji między drapaczami chmur i korporacyjnymi budynkami, przenosząc ją do niszczejących budynków i osiedli, zarezerwowanych dla obywateli trzeciej kategorii.

Ludzie bez przyszłości, wyniszczeni, prześladowani przez system, uzależnieni od hologramów i narkotyków, zapomnieni przez wyższe sfery – to będzie nasza codzienność i realia Observera.

Krótkie wprowadzenie do historii

Władzę nad światem przejęły wielkie korporacje, które swoją potęgą przyćmiły siłę rządów. Korporacja Chiron przejęła kontrolę nad tym, co pozostało po Polsce i utworzyła V Polską Rzeczpospolitą. Skorumpowane imperium dążące do uzyskania kwartalnych wyników finansowych bez względu na koszty i z użyciem wszelkich dostępnych środków.

Aby kontrolować ludzi wprowadzili obserwatorów, specjalne oddziały policji, mające możliwość legalnego hackowania umysłów swoich celów. Bycie pijawką, jak nazywani są przez mieszkańców których ścigają, niesie ze sobą jednak pewne ryzyko. Wraz z każdym kolejnym wspomnieniem jakie wygrzebują z umysłów innych ludzi, również sami zbliżają się do skraju szaleństwa.

Te wspomnienia przenikają się z hologramami pełnymi błędów, zacierając granicę między rzeczywistością a projekcjami umysłu. Żadne miejsce nie jest bezpiecznie – ani miasto, ani własne mieszkanie, ani nawet własny umysł.

Muszę przyznać, że brzmi to bardzo interesująco i patrząc na tę produkcję przez pryzmat Layer of Fear, jestem niemal pewien wysokiej jakości Observera. Obecnie gra zapowiedziana jest na platformy PC i Xbox One, ale mam nadzieję, że niedługo dowiemy się także o premierze na PlayStation 4.