Asset 3

Platynowy Czelendż #1 – platynka w Watch Dogs 2

Andrzej Kała / 20.04.2017
komentarze: 0

Czas na pierwszą tegoroczną platynkę, którą udało mi się zdobyć w Watch Dogs 2. Choć trofea te wymagają przeważnie mnóstwo czasu, albo karkołomnych wręcz umiejętności, o tyle w przypadku tej produkcji wpadła ona nieco „przy okazji”.

Ogrywając ten tytuł początkowo totalnie zignorowałem listę trofeów, ale z czasem wkręciłem się zarówno w sam klimat jak i przedstawiony świat, a oferowane przez grę mechaniki mocno przypadły mi do gustu. Pomyślałem więc, że może zrobienie platynki w Watch Dogs 2 nie będzie aż tak czasochłonne jak to zwykle bywa.

Szybki rzut oka na listę i decyzja zapadła – większość tych aktywności i tak robiłem, miałem z tego frajdę, więc dlaczego nie zaszaleć?

Najłatwiejsze trofiki

Tutaj zaskoczenia nie ma, oczywiście że chodzi o trofea związane z wątkiem fabularnym, które odblokowujemy kończąc kolejne misje. Nawet jak bardzo nie chcecie, to one i tak wpadną, więc szkoda o nich się rozpisywać.

Zbieractwo, selfiaczki i hackowanie

Zupełnie osobną kategorią były dla mnie wszystkie „trofea pośrednie”, czyli takie, które wymagają nieco uwagi, poświęcenia im czasu, a może i nawet wyszperania w sieci mapki dla ułatwienia sobie nieco życia.

W Watch Dogs 2 przyjdzie Wam więc m.in. wykonać 140m skok pojazdem, wziąć udział w regatach, obfotografować 25 lokacji w aplikacji ScoutX, wziąć udział w wyścigach dronów czy tradycyjnie już zebrać wszystkie ważne dane w świecie gry.

Brzmi jak sporo zachodu, ale na koniec okazało się, że jeśli podoba Wam się świat gry, tętniące życiem miasto i lubicie bawić się dostępnymi w grze gadżetami, to wszystkie te trofea zrobicie z przyjemnością. Są one na tyle dobrze przemyślane, że każde z nich wzbogaca naszą wiedzę na temat świata gry i jej mechanik, a nie jest tylko zdobywaniem idiotycznych, nic nie wnoszących piórek.

Tryb online, czyli zmora trofeów

Choć trofea związane z trybem online nie są szczególnie trudne same w sobie, o tyle znalezienie graczy do pojedynków sieciowych pochłonie nieco czasu. Z jednej strony rozumiem, bo jednak tryb multiplayer w Watch Dogs 2 nie jest tak popularny jak choćby Call of Duty, ale z drugiej strony to naprawdę fajna zabawa i szkoda, że więcej osób się nią nie interesuje.

Z trybem tym połączone jest pięć trofeów, z których każde związane jest z innym sposobem zabawy. To kolejny mocny plus projektu tych pucharków, bo mimowolnie mamy okazję spróbować wszystkich rodzajów sieciowej zabawy oferowanej przez Watch Dogs 2.

Dzień rozdania świadectw!

Platynka wbita!

Czas zatem na małe podsumowanie. Ukończenie gry i zdobycie wszystkich trofeów zajęło mi ok. 36 godzin, choć zapewne można to ogarnąć szybciej. Sporo czasu zeszło mi na szukaniu partnerów do zabawy w sieci, a trochę też „zmarnowałem” go eksplorując świat gry, bo akurat „miałem ochotę się poszwędać”.

  • Poziom trudności platynki: łatwy
  • Czas potrzebny na wbicie platynki: ok. 36 godzin

Gdyby ktoś z Was chciał się skusić na zdobywanie platynki i potrzebował pomocy, to tutaj znajdziecie bardzo fajnie napisany poradnik.

Zaliczone platynki – 1/12.