Asset 3

Już w ten weekend piąta edycja imprezy Pixel Heaven!

Andrzej Kała / 23.05.2017
komentarze: 0

Już od kilku lat Pixel Heaven jest dla mnie obowiązkową imprezą. Choć mamy takie targi jak Warsaw Games Week czy Poznań Game Arena, ta impreza jest wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. Niepowtarzalny klimat retro sprawia, że jest ona swojego rodzaju wehikułem czasu, do którego każdy gracz powinien wsiąść, choćby raz.

Pixel Heaven 2017 – Gdzie i kiedy?

W tej chwili zapewne wszyscy już mają wykupione obowiązkowe wejściówki i zaklepane noclegi, ale jeśli przypadkiem się zagapiliście, to impreza startuje już w ten weekend – 26-28.05.2017 i podobnie jak w zeszłym roku odbędzie się w Halach Miejskich Zakładów Autobusowych!

Dokładny adres to ul. Włościańska 52, 01-710 Warszawa. Mapkę znajdziecie poniżej.

Atrakcje

Jak co roku nie zabraknie tutaj nie tylko niezliczonych gier niezależnych twórców czy dziesiątek sprzętów retro do zabawy, ale odbędą się również ciekawe prezentacje, wywiady i prelekcje! Jednym słowem, jeśli wejdziecie na teren imprezy rano, można spokojnie zostać do wieczora.

Pixel Heaven 2017 – Mapa imprezy

Odpowiednią mapę całego wydarzenia przygotował ponownie Marcin Czupryński i wygląda ona po prostu kapitalnie!

Nagrody Pixel.Awards 2017

Jak co roku, również i tym razem odbędzie się finał Pixel.Awards 2017, w którym nie tylko jury, ale również i odwiedzający mają wpływ na ostatecznie wyniki choć akurat tylko w kategorii Grand Prix.

Oznacza to także, że będzie możliwe zapoznanie się na imprezie ze wszystkimi produkcjami, które załapały się do finału! Możecie nie tylko je wszystkie przetestować, ale także porozmawiać z twórcami i oddać swój głos na najciekawszy Waszym zdaniem produkt!

Poniżej pełna lista finalistów, choć z tego co udało mi się dowiedzieć, to niestety nie pojawi się zespół Buckshot Software z produkcją Project Warlock.

Pixel.awards 2017

Nie braknie małych indyków, większych produkcji a nawet gier przygotowywanych pod VR czy gier planszowych! Już tylko powyższa lista wystarczy na zapełnienie całego dnia.

Indie Basement

Oczywiście gier niezależnych będzie o wiele, wiele więcej, bo na terenie imprezy znajdziecie także mnóstwo stanowisk w ramach wystawy Pixel.Expo, będącej częścią Indie Basement. Wśród obecnych tam studiów znajdą się m.in. 8 Suns, AAG Studio, Artifex Mundi, Fat Dog Games, Huckleberry Games czy Jujubee! A to zaledwie mały wycinek!

Pełną listę wystawców znajdziecie tutaj!

Warto także pamiętać, że Pixel Heaven to także miejsce premiery Get Even! To tutaj po raz pierwszy będzie można osobiście przetestować tę produkcję!

Top Secret powraca!

Pixel Heaven 2017 – Top Secret (fot. Robert Łapiński)

Choć zaledwie na jeden numer, to i tak po zeszłorocznym powrocie Bajtka, w tym roku mamy powrót kolejnego kultowego czasopisma o grach – Top Secret!

Po tylu latach przerwy pojawi się zupełnie nowy numer, choć przy udziale dobrze znanych członków redakcji i co najważniejsze – w tej samej pokręconej oprawie graficznej, która czyniła Top Secret wyjątkowym.

Ja już nie mogę się doczekać i mam nadzieję, że uda się wyrwać autografy redakcji na tym numerze!

Goście, goście!

W tym roku ponownie impreza Pixel Heaven będzie gościła wiele znanych postaci „branżowych”, nie tylko z Polski, ale rownież z całego świata!

Wśród gości, którzy wystąpią na scenie głównej znaleźli się: Noirin Carmody, Petro Tyschtschenko, Charles Cecil, Bo Jangeborga i Rob Hubbard. Więcej o gościach specjalnych możecie przeczytać tutaj!

Będzie też wspomniana redakcja Top Secretu, w skład której wejdą: Marcin “Borek, Brat Marcin, Kopalny itd.” Borkowski, Dariusz “Sir Haszak” Michalski, Aleksy “Alex” Uchański, Piotr “Gawron” Gawrysiak, Rafał “Jetboy” Piasek, Bartek “VOyager” Dramczyk, Marcin “Kaczor” Baryłka, Piotr „Aragorn” Siennicki, Dobrochna Badora – Zawadzka…

Rozkład jazdy!

Na terenie Pixel Heaven 2017 przewidziano dwie sceny, z których każda będzie miała własny, wyjątkowy program. O ile Secret Stage to wyłącznie sobota, o tyle scena Main Stage będzie pełna ciekawych wydarzeń przez cały weekend!

Nie sposób wybrać kilka z nich, więc zachęcam do zapoznania się z całością programu.

Warto jednak wspomnieć, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie – pomyślano nawet o ciekawostkach dla najmłodszych!

Bilety

W tym roku bilety weekendowe nieco potaniały, natomiast wzrosła cena wejściówek na jeden dzień i after party. Dla największych fanów przygotowano pakiet Supporter.

  • Weekend visitor – 50zł
  • One Day visitor – 30zł
  • Supporter – 160zł
  • Afterparty – 40zł

Bilety można kupić na oficjalnej stronie wydarzenia. Analogicznie jak w zeszłym roku młode pokolenie do 13 lat wchodzi całkowicie za darmo!