Asset 3

Konferencja Ubisoft na E3 2017

Andrzej Kała / 13.06.2017
komentarze: 0

Konferencja Ubisoftu moim zdaniem była najmocniejszym punktem tegorocznych targów E3. Przede wszystkim Ubi w 10 minut sprawiło, że chciałem kupić Nintendo Switch, coś czego Microsoft nie potrafił zrobić z Xbox One X w ciągu półtorej godziny.

Mario + Rabbids Kingdom Battle

Nim zacznę cokolwiek pisać na temat tej produkcji, polecam obejrzenie zwiastuna. Już sam materiał wideo czaruje i pokazuje śliczności!

Wzorem większości projektów przy których pracuje Nintendo, nie pojawiły się żadne informacje ani przecieki na jego temat. Mocne zaskoczenie i mocne otwarcie konferencji.

Poza tym to typowa gra, do której przyłożyło się wielkie N. Jest to połączenie gry taktycznej i przygodowej, w której Mario wraz z Rabbidami będą starać się wyzwolić Mushroom Kingdom. Ilość humoru, śmiechu i uroku jest niesamowita i ta gra czaruje już od pierwszej minuty. Do tego dochodzi dopieszczenie w postaci animacji i drobnych detali, z których moim zdaniem słyną gry first party na platformy Nintendo. Widać, że Ubisoft stanął na wysokości zadania, bo pochwały ze sceny od samego Shigeru Miyamoto to nie byle co.

Kolejny tytuł, po Legend of Zelda: Breath of the Wild, który kusi do zakupu Nintendo Switch.

Tak wyglądała w całości prezentacja Mario + Rabbids Kingdom Battle na konferencji. Nie zabrakło też czystej rozrgrywki.

Assassin’s Creed: Origins

Coraz mocniej przekonuję się do tej produkcji. Ilość wprowadzonych zmian, ogromne tereny do swobodnej eksploracji, rozbudowany aspekt RPG – to wszystko może przełożyć się na ciekawą produkcję. Zmiany te może nie sugerują rewolucji, ale są zwiastunem mocnego powiewu świeżości dla serii.

Bardzo mocno postarano się także od strony fabularnej i tworzenia całego świata gry.

Do tego dochodzi prezentacja gry na targach, więc i pojawiają się pierwsze materiały wideo z rozgrywki. Jak zaznaczyli twórcy w grze mogą pojawiać się różne błędy, bo daleko jej do finalnej wersji, ale i tak jest co oglądać.

Skull & Bones

Spełnienie mokrych snów wszystkich graczy, którzy uwielbiają pirackie klimaty. Zapowiedziane Skull & Bones to wyciągnięcie aspektu okrętowego z Assassin’s Creed: Black Flag i stworzenie wokół tego rozbudowanej gry o pojedynkach na morzu.

Byłem odrobinę rozczarowany brakiem kampanii dla jednego gracza i pełnym skupieniem się na pojedynkach sieciowych, ale kiedy zobaczyłem rozgrywkę i zrozumiałem jaki jest zamysł tej produkcji, wszelkie wątpliwości się rozmyły.

Mnogość typów okrętów, możliwość ich rozbudowy, zawierania sojuszy, dopasowywania typów okrętów zabieranych na wyprawę ze znajomymi, tak aby mieć jak najbardziej wszechstronną flotę – to wszystko tworzy obraz bardzo dobrze przemyślanej gry.

Ja początkowo podszedłem sceptycznie do tej produkcji, ale „im dalej w las” tym mocniej się do niej przekonywałem. Na obecną chwilę mam ochotę śpiewać szanty, stać za sterami jednego z okrętów i łupić!

Więcej szczegółów na temat powstawania Skull & Bones poznacie dzięki zamieszczonemu poniżej materiałowi wideo.

The Crew 2

Już od samego początku można było zauważyć, że wyciągnięto wnioski z pierwszej odsłony, poprawiono koncepcyjne niedociągnięcia, a jednocześnie podkręcono rozgrywkę do 11. Oprócz wyścigów ulicznych pojawią się też wyścigi torowe, terenowe, motocyklowe, starcia łodzi a nawet… samolotów.

Prawdę powiedziawszy nie wiem czy o samoloty i łodzie nie poszli za daleko, jakoś nie do końca trafia to do mnie. Zapisałem się jednak do bety, aby samemu przekonać się jak to jest.

Pojawił się także nowy materiał wideo prezentujący gameplay z The Crew 2.

Far Cry 5

Nie da się ukryć, że w wielu miejscach Far Cry 5 wydaje się kopiować rozwiązania z poprzednich części, łącząc je ze sobą jednak bardzo umiejętnie. Dodatkowo na plus Ubisoftu należy zaliczyć umiejętność tworzenia zwiastunów. Jak bardzo bym nie chciał podchodzić do tej gry na spokojnie, to jednak chcę w to zagrać!

Do tego należy zaliczyć jeszcze taki skromny detal jak dobrze przemyślaną prezentację rozgrywki, która kusi dobrą zabawą, mnóstwem strzelania i ogólnie szeroko pojętą zadymą.

Beyond Good and Evil 2

Wreszcie zapowiedziano, długo wyczekiwaną przez fanów, drugą odsłonę Beyond Good and Evil. Mam jednak wrażenie, że nie do końca zapowiedziano tytuł, którego ci fani oczekiwali. Zabrakło rozgrywki, więc to co mamy to trailer w pełni oparty o CGI, ale poznaliśmy także kilka szczegółów.

Przede wszystkim mamy do czynienia z prequelem, a akcja gry osadzona jest w Systemie 3. Wspomniano również o zabawie ze znajomymi. Wygląda na to, że spory nacisk kładziony jest na zabawę w sieci, a produkcja będzie pewnego rodzaju sandboxem.

Póki co nie ma ani daty premiery, ani powodu by się zniechęcać do tej produkcji. Pozostaje czekanie na kolejne informacje i przede wszystkim gameplay.

South Park: Fractured but Whole

W końcu otrzymaliśmy konkretną datę premiery South Park: Fractured but Whole. Jeśli nie będzie obsuwy, to gra ukaże się 17.10.2017r. Nie zabrakło też nowego zwiastuna i materiału wideo z rozgrywki.

Ubisoft na E3 2017 to chyba najlepsza konferencja targów

Ubisoft na E3 2017 wyłożył najmocniejszą kartę już na samym początku konferencji. Stworzenie gry osadzonej w świecie Mario, z wąsatym hydraulikiem, rabbidsami i to przy ścisłej współpracy z Nintendo, to spore wydarzenie. Następnie zaskoczenie w postaci Skull & Bones, które eksploruje nowy gatunek w pięknym stylu.

Szkoda, że tak niewiele powiedziano na temat Beyond Good & Evil 2, ale być może już niedługo pojawią się następne materiały. Solidne porcje materiałów na temat Assassin’s Creed Origins i Far Cry 5 chyba ostatecznie sprzedały mi te produkcje w dniu premiery, a przynajmniej zainteresowały na tyle, że sięgnę po nie niedługo po premierach.

Pozostaje jeszcze Steep: Road to Olympics, Transference oraz Starlink, ale nie są to produkcje dla mnie, więc kompletnie nie zrobiły na mnie wrażenia.