Asset 3

Platynowy Czelendż #6 – platynowe trofeum w Hellblade: Senua’s Sacrifice

Andrzej Kała / 5.09.2017
komentarze: 0

Nowej produkcji studia Ninja Theory nie rozpatrywałem nie tylko pod kątem platyny, ale wręcz całkowicie odpuściłem sobie przeglądanie trofeów dla Hellblade: Senua’s Sacrifice. Jej zdobycie jest więc całkowitym zbiegiem okoliczności, ale nie oszukujmy się – to także banalnie prosty pucharek.

Platynka w Hellblade: Senua’s Sacrifice to rzecz niemożliwie wręcz banalna. Twórcy zaimplementowali w grze 15 pucharków, z których 14 jest bezpośrednio związanych z fabułą i nie sposób je ominąć.

Stories from the North

W zasadzie jedynym wyzwaniem jest trofeum Stories from the North, które wymaga odnalezienia wszystkich kamieni historycznych. Część z nich bywa sprytnie ukryta i wymaga „lizania ścian”, ale w przeciwieństwie do zbierania 100 piórek czy odstrzelenia kilkuset gołębi, kolejne kamienie opowiadają część historii z mitologii nordyckiej, którą warto poznać.

Tak oto zdobywanie platynki rozszerza naszą wiedzę na temat świata gry, co jest dodatkową nagrodą za nasz wysiłek. Gdybyście mieli problem z odnalezieniem wszystkich kamieni, polecam rzucić okiem na ten poradnik.

  • Poziom trudności platynki: bardzo łatwy
  • Ile czasu zajęło wbicie platynki: ok. 6-8 godzin

Jak już wspomniałem w recenzji Hellblade: Senua’s Sacrifice – z tym tytułem warto się zapoznać i bez dwóch zdań warto także poświęcić tej grze nieco więcej czasu aby zdobyć platynę.