Asset 3

Platynowy Czelendż #11 – długo odwlekane porządki, czyli platynka w Serial Cleaner

Andrzej Kała / 6.12.2017
komentarze: 0

Serial Cleaner ukazał się już parę ładnych miesięcy temu. Miałem nawet okazję spędzić z nim wiele godzin i napisać recenzję wersji na PlayStation 4. Niestety w tamtym czasie moją uwagę odciągnęły inne tytuły, ale przyrzekłem sobie, że jeszcze wrócę do „konserwacji powierzchni płaskich”. Zajęło to co prawda pół roku, ale… udało się!

Pół roku to czas, w którym odrobinę odwykłem od mechanik Serial Cleanera, ale wystarczyło kilka minut rozgrzewki i znów wsiąkłem w ten genialny klimat. Wiem, że się powtarzam, ale Serial Cleaner to nadal cholernie dopracowana gra z genialnym klimatem, dająca mnóstwo satysfakcji. Aż prosi się o nowe wyzwania…

Wracając jednak do meritum – wbicie platyny w Serial Cleaner jest stosunkowo proste, ale będzie wymagało cierpliwości, pokory i kombinowania.

Najłatwiejsze trofeum Serial Cleaner – Początkujący kolekcjoner

Serial Cleaner – Trofeum – Początkujący kolekcjoner

W trakcie zabawy czeka na nas 10 dodatkowych kostiumów oraz 10 taśm filmowych z dodatkowymi poziomami. Część z nich jest bardzo sprytnie ukryta, ale niektóre widać jak na dłoni już na pierwszy rzut oka. Wystarczy zebrać jeden z tych przedmiotów aby odblokować ten pucharek.

To pierwsze trofeum jakie udało mi się zdobyć, kiedy jeszcze nie spojrzałem na listę trofeów, więc siłą rzeczy było ono dla mnie najłatwiejsze.

Najtrudniejsze trofeum Serial Cleaner – Pedant

Serial Cleaner – Trofeum – Pedant

W znakomitej większości etapów, oprócz usuwania ciał czy narzędzi zbrodni, będziemy musieli także pozbyć się wielkich kałuż krwi. O ile w żadnym przypadku nie jest wymagane usunięcie wszystkich plam krwi, o tyle dokładnie tego wymaga od nas to trofeum.

Dla mnie to zdecydowanie było najtrudniejsze zadanie, bo bywały momenty kiedy zadanie miałem ukończone, byłem blisko wyjścia, ale czekał mnie powrót na arenę, aby „dopucować brakujący 1%”. Często także z polerką musimy polatać bardzo blisko stróżów prawa, co dodatkowo utrudnia zadanie.

Platynowe trofeum Serial Cleaner – Perfekcjonista

Serial Cleaner – Trofeum – Perfekcjonista

Tak jak wspomniałem – zdobycie platyny w Serial Cleaner nie jest szczególnie trudne, ale wymaga przede wszystkim cierpliwości, opanowania i świetnego planowania kolejnych posunięć.

Nie ukrywam jednak, że chciałem mieć przynajmniej jedną polską produkcję na tej liście, ale przede wszystkim – wbijając tę platynkę świetnie się bawiłem, a to chyba najważniejsze.

  • Poziom trudności platynki: średni
  • Ile czasu zajęło wbicie platynki: ok. 11 godzin

Nie licząc „zbieractwa”, reszta trofeów jest łatwa do zrozumienia i wymaga jedynie dobrej egzekucji stawianego przed nami wyzwania. Natomiast jeśli będziecie mieli problemy ze znalezieniem ukrytych przedmiotów, to polecam poradnik Łowczyni Trofeów.