Asset 3

Oferta PlayStation Plus na Marzec 2018

Andrzej Kała / 28.02.2018
komentarze: 0

Nie da się ukryć, że w przyszłym miesiącu Microsoft z ofertą Games with Gold po prostu nie ma podejścia do tego, co swoim subskrybentom zaoferuje Sony w ramach usługi PlayStation Plus. Oj, szykujcie pampersy, co by łzy szczęścia nie pociekły po kolanach. Przy okazji w przyszłym roku czeka PS Plus mała rewolucja…

PlayStation 4 – PS Plus – Marzec 2018

Na początek największa petarda tego zestawienia, czyli oferta dla posiadaczy konsoli PlayStation 4. Nie ma się co oszukiwać – mamy do czynienia z dwoma rewelacyjnymi produkcjami.

Pierwsza z nich to kultowa już gra od From Software, czyli Bloodborne. Produkcji tej raczej nie muszę Wam przedstawiać, ale jakby co – rozpływałem się nad tą produkcją w recenzji, a nawet spisałem nieco Pamiętników z Yharnam.

Druga produkcja natomiast, to coś dla młodszych graczy (choć nie tylko!), czyli Ratchet & Clank! Odświeżona, upiękniona, a do tego nadal kapitalna platformówka.

Ale to nie koniec… przedstawione poniżej tytuły – Mighty No. 9, Claire: Extended Cut oraz Bombing Busters pojawią się także na PlayStation 4 w ramach Cross-buy!

PlayStation 3 – PS Plus – Marzec 2018

Posiadacze poprzedniej generacji otrzymają dwie produkcje – Legend of Kay: Anniversary, trójwymiarową platformówkę, która może czapki z głowy nie zrywa, ale to solidna produkcja.

Drugi tytuł natomiast, to Migty No. 9, czyli duchowy spadkobierca serii Mega Man. Niestety nie tak dobra jak pierwowzór, ale nadal produkcja, której można spróbować.

PS Vita – PS Plus – Marzec 2018

Przenośna konsolka PS Vita otrzyma również tradycyjnie, dwie produkcje. Pierwsza z nich, Claire: Extended Cut to gra przygodowa pomieszana z horrorem i pixelartową grafiką. Od dawna obiecywałem sobie jej zakup, więc będzie idealna okazja aby się jej bliżej przyjrzeć.

Drugi tytuł na tę konsolkę to Bombing Busters, czyli kolejna wariacja na temat Bombermana. Nawet jak nie na przenośnej konsolce, to na PlayStation 4 może się sprawdzić jako gra imprezowa.

Nadchodzące zmiany w PlayStation Plus

Na tym jednak nie koniec nowinek. Okazuje się bowiem, że już za rok w PlayStation Plus szykuje się spora rewolucja.

Otóż jak mogłem przeczytać o oficjalnym mailu od Playstation Plus Support, tytuły na PlayStation 3 i PS Vita będą ukazywały się w usłudze PlayStation Plus jeszcze tylko przez rok!

Tytuły na PlayStation®3 (PS3™) lub PlayStation®Vita (PS Vita) od 8 marca 2019 roku nie będą pojawiać się w ramach Gier co miesiąc w PlayStation®Plus.

Po 8 marca 2019 roku Gry co miesiąc dla użytkowników PlayStation Plus nie będą zawierały tytułów na PS3 i PS Vita. Możesz nadal grać we wszystkie wcześniej pobrane i dodane do Listy pobierania Gry co miesiąc na PS3 i PS Vita dopóki pozostaniesz członkiem PlayStation Plus.

Po 8 marca 2019 roku Gry co miesiąc będą obejmować jedynie tytuły na PlayStation®4 (PS4™). Wszystkie pozostałe funkcje i korzyści związane z PlayStation plus pozostaną niezmienione.

Zapewne zastanawiacie się, co to oznacza dla Was. Załączono konkretne wyjaśnienia.

Jako członek PlayStation Plus będziesz nadal otrzymywać Gry co miesiąc na PS4, PS3 i PS Vita regularnie do 8 marca 2019 roku.

Po 8 marca 2019 roku tytuły na PS3 i PS Vita nie będą już znajdowały się w Grach co miesiąc.

Możesz nadal grać we wszystkie wcześniej pobrane i dodane do Listy pobierania Gry co miesiąc na PS3 i PS Vita dopóki pozostaniesz członkiem PlayStation Plus.

No cóż, przed nami jeszcze rok nowych tytułów na te platformy, a więc przynajmniej po 24 sztuki na każdą z nich. Myślę, że nie ma co narzekać – najwyraźniej i tak mało kto się już nimi interesuje, a informowanie z tak dużym wyprzedzeniem jest jak najbardziej fair.

Mam tylko nadzieję, że takie zmiany pozwolą na ulokowanie większych środków w ramach oferty dla PlayStation 4 i pojawią się kolejne, równie mocne oferty.