Asset 3

Hexologic – prosta, odprężająca gra logiczna z odpowiednim poziomem trudności dla każdego.

Andrzej Kała / 28.06.2018
komentarze: 0

Studio MythicOwl przygotowało coś więcej niż kolejny klon Sudoku. Choć Hexologic na pierwszy rzut oka może budzić takie skojarzenia, to wprowadza do rozgrywki spory powiew świeżości, a oprawa audiowizualna stanowi jej świetne uzupełnienie.

Sudoku, ale jednak nie do końca

Podstawowe zasady Hexologic są bardzo proste. Na końcu większości rzędów mamy „trójkącik”, z konkretną liczbą. Oznacza ona, że w danym rzędzie suma „oczek” na poszczególnych polach powinna wynieść dokładnie tyle. Aby nie było to zbyt łatwe, każde pole może posiadać tylko od 1 do 3 oczek.

Podobnie jak w przypadku Sudoku jak i tradycyjnych krzyżówek – rzędy przeplatają się między sobą, przez co umieszczenie odpowiedniej ilości oczek w odpowiednim polu wymaga nieco więcej uwagi i kombinowania.

Początkowe kilkanaście poziomów jest stosunkowo prostych, ale twórcy nie spoczęli na laurach. Kolejne sekcje etapów wprowadzają nowe mechaniki, które potrafią nieco namieszać. Poprzez narzucanie kolejnych ograniczeń jesteśmy zmuszani do jeszcze większego kombinowania.

Dla tych, którzy będą spragnieni dalszych wyzwań po ukończeniu kilkudziesięciu podstawowych poziomów, przygotowano także kilka ukrytych.

Kusi obrazem i dźwiękiem

Już na pierwszy rzut oka widać, że na pierwszym miejscu są ciekawe zagadki, stanowiące odpowiednie wyzwanie, a oprawa audiowizualna ma być jedynie cieszącym oko i ucho dodatkiem. Hexologic pozwala skupić się na rozgrywce i cieszyć kolejnymi wyzwaniami, bez zbędnych rozpraszaczy.

Świetne jako gra mobilna

Choć Hexologic otrzymałem do recenzji dzięki uprzejmości twórców w wersji na PC, bez mrugnięcia okiem sięgnąłem po wersję mobilną. To idealna gra na krótkie sesje w drodze, czy nawet nieco dłuższe na kanapie, z daleka od komputera. W moim przypadku – świetna gra na urlopowe plażowanie czy choćby wieczorny relaks na balkonie.

Zresztą, za cenę 4zł grzechem było nie spróbować jej w takiej formie i szczerze polecam obcowanie z nią właśnie w tej postaci. Gra oprócz platform Android i iOS ukazała się także na PC oraz niedawno – Nintendo Switch.